Hudba

Obec Šarišské Michaľany.

HUDBA

Martin Lunter
Harmonikár
Keď vidíte túto správu,
Stiahnite si audio prehrávač

Michalianske kapely


Táto prezentácia vyžaduje Flash najmenej ver. 9.0.115.
Požiadajte Vášho administrátora o jeho nainštalovanie.

Torpédo, Elán, Sevac1, Sevac2

História vzniku michalianskej kapely sa datuje už v roku 1961 - 1962.
Prvé stretnutie a pokusy o umelecký kolektívny prejav sa rodil u Štefana Planého, kde sa schádzali: Štefan Planý, Jozef Mryglott, Jozef Drobňák a Jozef Mochňák v nezvyčajnom hudobnom zložení. Planý a Mryglott - klavesové harmoniky (akordeóny), Drobňák - španielska gitara a Jožko Mochňák v tej dobe už virtuóz na fúkaciu harmoniku zaskakoval kde bolo treba, na harmoniku, bubník, preto, lebo sme vlastnili iba jeden malý, z tých, čo sa s ním za starých čias dávalo ľuďom na známosť.
V takomto zložení sme sa teda prvý krát odvážili predstaviť na verejnosti a to sa píše rok 1962. Toto vystúpenie alebo trefnejšie "Zábava", sa konalo v záhrade pri kaštieli za prítomnosti hojného počtu zvedavcov ba aj tanečníkov, ktorý sa pokúšali zladiť svoje pohyby s rachotom kapely.
Táto prvá kapela sa však rozpadla, no dvaja spomínaní aktéri Mryglott a Drobňák už okoštovali plody verejného učinkovania a posmelení aj keď chabými úspechmi pracujú na zložení novej skupiny so snom o vyššiu umeleckú a technickú úroveň. Po návrate z vojenčiny Jozefa Drobňáka v roku 1965 sa teda formuje nová kapela pod vedením Jozefa Mryglotta, a to v zložení Mryglott, ktorý sa vrátil k svojmu pôvodnému nástroju - akordeónu, Drobňák začal fúkať do saxofónu a gitaru preberá Jožko Smoter...

Retrospektíva michalianskych kapiel, čitaj viac...


Hudba hraj
webdesign   mbtron 
Copyright © 2011 mbtron Posledná úprava 12.04.2019 12:22